Mobil

Bulanık iPhone 6 Plus kameraları değişecek mi?

iPhone 6s’in tanıtılmasına artık çok az bir süre kaldı. Eylül ayında görücüye çıkması beklenen iPhone 6s’in tanıtımına çok az bir süre kala iddialar da doğal olarak artırıyor. Business Insider’ın aktardığı habere göre iPhone 6s’te 12 megapiksel çözünürlüklü arka kamera yer alacak. Aslında bu iddia çok da yeni sayılmaz. Daha önceden ortaya çıkan iddialarda da telefonun 12 megapiksel arka kamerayla birlikte geleceği belirtilmişti.

Henüz resmi olarak onaylanmasa da yeni iPhone’ların kameralarında 12 megapiksel çözünürlük kullanılması kuvvetle muhtemel. Apple’ın bu kamerayı yeni telefonlarına entegre etmesi durumunda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın çok daha kaliteli fotoğraflara imza atması bekleniyor. 12 megapiksel sensörün daha fazla ışığı içeri alacağı ve bu sayede kameranın düşük ışık koşullarında daha başarılı olacağı belirtiliyor. Beş elementli lens yapısının da bu sensöre göre uyarlanacağı dile getiriliyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 9 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte duyurulması ve tanıtıldıktan yaklaşık 2 hafta sonra satışa sunulması bekleniyor.

İphone 6 teknik özellikleri ve fiyatı

iPhone 6 yalnızca daha büyük değil, her açıdan daha gelişmiş. Daha büyük ve çok daha ince. Daha güçlü ve çok daha verimli. Kusursuz metal yüzeyi, yeni Retina HD ekranla mükemmel bir uyum içinde. Donanım ve yazılımın olağanüstü birlikteliği, kesintisiz bir form ve her anlamda daha üstün, yeni bir iPhone nesli yarattı.

 

iphon

Ekran

iPhone 6 4,7 inç modelde Retina HD ekran olacak ve önceki modele (iPhone 5S) oranla yüzde 38 daha fazla piksel bulunacak. Ekran çözünürlüğü ise 1334 x 750 olarak açıklandı.

Kamera

iSight kamerada 8 MP çözünürlük ve f/2,2 diyafram olanı yer alıyor. Panoramik çekim konusuna odaklanan kamerada 43 megapiksele kadar panoramik çekim yapılacak. 30 veya 60 fps hızda 1080p video kaydı da iPhone 6’da mümkün olacak. Ayrıca yavaş çekimde 120 fps ve 240 fps videoları da yeni kamera ile kaydedebileceksiniz.

Tasarım

iPhone 6’nın yenilenen tasarımında en fazla dikkat çeken şey inceliği. Sadece 6,9 mm kalınlıkta olan cihaz önceki modelden (5S) 0,7 mm daha ince.

Donanım

Apple teknik detay verme konusunda yine ketum davrandı, ancak 64 bit A8 işlemci kullanılacağını biliyoruz. 2 milyar transistör bulunan ve önceki yongadan (A7) daha küçük olan A8 işlemci ile 50 kata varan işlemci gücü ve grafik işlemlerinde yüzde 84’e varan performans artışı iddia ediliyor.

Bağlantı

Apple operatörler açısından büyük bombayı ise WiFi üzerinden görüşme özelliği ile patlattı. 3 kat hızlı kablosuz ağ bağlantısı sunacak olan cihaz 20 bant destekli LTE kullanımına da açık.

Pil Ömrü

Cihazın pil ömrü yine miliamper seviyesinde açıklanmadı. Ancak iPhone 5S’ten daha iyi bir pil ömrü sunacağı Apple tarafından açıklandı. (shiftdelete.net)
iPhone 6satın alın Alma Fiyatları

iPhone 6 4.7 inç ekran
Başlangıç fiyatı: 2.699 TL

iPhone 6 Plus 5.5 inç ekran
Başlangıç fiyatı: 3.099 TL

kaynak: Log.com.tr.

Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top