Yaşam

Cross Browser Kaldırma Anlatımı

Cross Browser kaldıramıyorum silinmiyor diyenler çözüm burada!

Eğer tarayıcınıza Cross Browser isimli bir reklam virüsü bulaştıysa, bunu derhal kaldırmakta fayda var. Çünkü bu virüs tarayıcının ana sayfasını değiştirebilir, özel reklamlar gösterebilir ve daha diğer bilinmeyen zararları verebilir. Cross Browser virüsünü nasıl sileceğinizi bilmiyorsanız aşağıda resimlerle birlikte anlatıyorum..İlk olarak ekranın sağ alt kısmındaki uygulamaya sağ tıklayın ve çıkış yapın. Ardından Bilgisayarım / Program kaldır veya değiştir  semesine tıklayarak Cross Browser ile ilgili ne varsa hepsini kaldırmanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde bu sekmeyi görebilirsiniz.

1-7-2015 18-19-46

Şimdi AdwCleaner adlı programı indirin ve bunu çalıştırıp virüs taraması yaparak tarayıcıyı tümüyle temizleyin. Bu programı nasıl kullanacağınızı aşağıda birkaç resim ve açıklamayla özetliyorum:

Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basın

1-7-2015 18-20-14

Tara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.

Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program virüsler hakkında size bilgiler verecektir

1-7-2015 18-20-37

Tarama işlemi bitince bilgisayarı kapatıp yeniden açın. Ardından tarayıcıyı açın ve ana sayfa ve arama motoru ayarını değiştirin.

Bunu yapmanıza rağmen anasayfa hala değişmiyorsa, o zaman aşağıda kesin işe yarayacak son bir temizlik önerisi sunuyorum: Kısayol temizliği yapacaksınız.

1-7-2015 18-21-06

Burada anlatılan işlemleri tüm internet tarayıcılarında yapabilirsiniz. Fakat biz burada Firefox ile yapıyoruz.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onu açın ve sağ tıklayarak Özellikler menüsüne gelin.

Hedef yazan kutuda yazılan adresin sonlarına doğru gelin ve tarayıcı.exe den sonraki kısmı silin. Bu işlemi mutlaka yapmanız gerekiyor yoksa anasayfanız değişmez.

1-7-2015 18-21-31

 

Bu işlemlerin ardından sorunun çözülmüş olması gerekiyor. Fakat hala problem devam ediyorsa yada kafanıza takılan sorular varsa, yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top