Donanım

Intel’in Yeni gözdesi Drone!

1968 yılında Gordon E. Moore tarafından kurulan Intel firması, yeni yeni gelişmekte olan drone sektörünü gözüne kestirerek artık drone alanında da yatırım yaparak sahada söz sahibi olamaya çalışıyor.
Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan yarı iletken üreticisi. Bilgisayar teknolojisinde büyük bir paya sahip olan Intel firması drone teknolojisine 60 milyon dolar yatarım yaparak bu alanda pay sahibi olamayı hedefleyerek Drone sektörünün önemli isimlerinden olan Yuneec’e ile iş ortakığı yapmaktan memnun olduklarını ifade etti.

Drone Nedir?

Türkçesi yerden kumandalı hava aracı olan drone uzaktan kumanda edilebilen bir tür uçaktır. İHA (İnsansuz Hava Aracı )olarak genelde bilinen droneler 2 tip yapıya ayrılırlar bunlardan biri Uzaktan kumanda kontrolü ile çalışırken diğeri ise beli bir uçuş planına uyarak otomatik hareket ederler. Genel olarak keşif amaçlı kullanılsada bazen saldırı amaçlıda kullanıldıgı bilinmektedir. Genel olarak zor ve tehlikeli durumlarda kullanılarak oluşabiliecek faciaların önüne geçilmektedir..

Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top