Bugün sızdırılan görüntülere göre J serisinin yeni çıkacak olan telefonu J3‘ün (modelin ismi resmi olarak açıklanmış değil fakat J1 ve J2 modellerinden sonra doğal olarak yeni modelin adının J3 olmasını bekliyoruz) SM-J3109 model numarasıyla benchmark sonuçlarına ulaşıldı. Galaxy J3, benchmark sonuçlarına göre önceden de belirtildiği gibi orta seviye bir telefon olacak.

Galaxy J3’ün 720p çözünürlüklü ekrana, 64-bit işlemciye, 1 GB RAM‘e ve 8 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kameraya sahip olması bekleniyor. Benchmark sonucundan öğrenilene göre telefonAndroid 5.1.1 Lollipop işletim sistemini kullanacak. Tabii ki birkaç sene önce çıkarttığı en pahalı telefonlarına bile Marshmallow güncellemesi gelmeyeceğini belirten Samsung’un, orta sınıf bir telefona Marshmallow işletim sistemini koymasını beklemek hayalperestlik olurdu.

Benchmarks sonuçlarında görülen bu özellikler SM-J3109 model numaralı telefona ait. Bu numaranın kesin olarak Galaxy J3’ün olup olmadığı bilinmiyor fakat J2 ve J1 modellerinin olduğu gibi J3 modelini de bir orta sınıf telefon olarak çıkartması beklenen Samsung’un, şimdiye kadar açıklanmış ve bu özelliklere sahip olabilecek başka bir telefon modeli bulunmuyor.