Sektörel

Sony, Toshiba Görüntü Bölümünü Satın Aldı!

Geçtiğimiz aylarda Toshiba’nın görüntü sensörü bölümünü satın alacağını açıklayan Sony, Toshiba ile anlaştıklarını ve satın almanın gerçekleştiğini duyurdu.

Sony‘nin Toshiba görüntü sensörü bölümünü satın alacağı söylentileri uzun süredir devam ediyordu. Söylentilere son noktayı koyan Sony oldu veToshiba‘nın görüntü sensörü bölümünü satın aldığını açıkladı.

Satın alma fabrikayı da kapsıyor!

Sony, yaptığı açıklamada 155 milyon dolar karşılığında satın almanın gerçekleştiğini ve görüntü sensörü için özel olarak kurulan Sony Semiconductor Corporation çatısı altında üretimin devam edeceğini belirtti. Toshiba görüntü sensörü üretim tesisi ve tüm ekipmanlarını da kapsayan satın almada çalışanlar aynı şekilde işlerine devam edecekler. Dizi ve film gibi ağırlıklı işler için üretim yapan tesisin, görüntü ve prodüksiyon olarak iki farklı bölümde devam edeceği söyleniyor.

15-12/04/sonyexmor.png

Apple, Xiaomi, Samsung ve Google gibi firmalara kamera sensörü satışı yapan ve bu satışlardan yüksek gelirler elde eden Sony, 31 Mart 2016 tarihinde tesisi ve tüm ekipmanları tamamen kendi bünyesine katmış olacak.

Kaynak : http://shiftdelete.net/
Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top