Yaşam

Telefon ve Tabletlere Çift İşletim Sistemi Geliyor!

Microsoft; birden çok işletim sisteminin tek cihazda çalışması için patent aldı. Bu alınan patentle birlikte hem Windows hem Android işletim sistemleri tek telefon üzerinden çalışabilecek.

Aynı özellikleri daha önce Hindistanlı Micromax isimli bir firma yapmıştı. Micromax şifrketine ait olan Karbon serisi telefonlarda hem Android hem Windows işletim sistemleri aynı anda çalışıyordu.

Microsoftun bu yeni aldığı patent sayesinde sisteminde cihazlar aynı anda toplu halde güncelleştirmeleri bile alabilecek.Aslında bu özellikler Microsoft için yeni de olsa , pek de yeni değil. Buna benzer bir yeniliği Micromax firması yapmıştı.

O yüzden bu Microsoft için ilk sayılabilecek bir yenilik. Tabii ki patenti Microsoft alırsa ki Micromax’in bu konuda patent alma girişiminde bulunmamış, ve durum böyle olursa ilerleyen zamanlarda çift işletim sistemli cep telefonu üretme şansını ortadan kalkmış olacak.

Microsoft; Project IslandWood ve Project Astoria isimli 2 projeyi bizlere yakın gelecekte tanıtmıştı.
Bu projeler Android uygulamalarını Windows Phone diğerinde iOS uygulamalarının Windows Phone üzerinden çalışmasını sağlıyordu.

Bu gelen patent ve yeniliklerle Microsoft; Windows Phone’ların da satışını ilerleyen zamanlarda arttırmak ve pazardaki pay oranını güçlendirmek istiyor.
Konuyla ilgili ilerleyen zamanlarda yeni gelişmeler muhakkak yaşanacaktır..

Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top