Sektörel

Twitter’a erişim engeli !

Ankara’da ilk açıklamalara göre 30 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrasında kurul kararı ile Twitter’a erişim engeli geldi. İşte detaylar…

Ankara’da bugün gerçekleşen bombalı saldırı sonucunda 30 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Vahim olay sonrasında sosyal medya platformlarında gündem maddesi de belli olmuştu.

Twitter ve Facebook‘ta yaşanan terör olayı en çok konuşulan konu olurken, kullanıcılar özellikle Twitter’da anormal bir yavaşlamanın söz konusu olduğu konusunda birleştiler. Kısa süre önce ise Ankara’da toplanan kurul tarafındanalınan kararla Twitter’a erişim engeli geldi.

Twitter‘a erişim doğal yollarla mümkün olamıyor. Engellemenin bölge bölge gerçekleşmesi sonucunda kimi bölgelerdeki kullanıcılar Twitter‘a hala erişiyor, ancak kısa süre içinde tüm Türkiye’de Twitter erişiminin doğal yöntemlerle mümkün olamayacağını belirtelim. VPN, vb yollarla kullanıcılar Twitter platformlarına girmeyi, kullanıma devam etmeyi deniyorlar.

Erişim engelinin ne kadar süreceği, Facebook‘u da kapsayıp kapsamayacağı yönünde şu an için bir açıklama yok. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Tıkla Yorumla

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top