Mobil

Yeni iPhone’lar 3D Touch ile geliyor !

Apple, iPhone 6s modellerinin donanımsal özelliklerini yenilemenin yanında, Apple Watch ve MacBook modellerinde kullanılan dokunma şiddetine göre tepki veren Force Touch teknolojisinin evrilmiş hali olan 3DTouch teknolojisine iPhone 6s’te yer verdi. Sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde bulunan 3D Touch teknolojisi, Jailbreak kullanıcılarını pek cezbetmedi. Çünkü Jailbreak’li iPhone kullanıcıları 3D Touch’ın ana ekranda sunduğu kısayol özelliklerini yıllardır kullanabiliyor.iPhone

3D Touch’ın kendine has kısayol arayüzü, UniversalForceismindeki Tweak, Creatix Team tarafından diğer iPhone modellerine entegre edildi. UniversalForce sayesinde iPhone’unuzda bulunanuygulamalara basılı tutunda 3D Touch kısayol menüsü açılıyor. Buradan uygulamaların kısayollarına kolayca ulaşabiliyorsunuz. Tabii bu 3D Touch’ın bu kadar basit bir teknoloji olduğu anlamına gelmiyor.Beta aşamasında olan UniversalForce Tweak’ini “repo.ioscreatix.com” adresini Cydia‘ya ekleyerek indirebilirsiniz.

 

Apple, iPhone 6s lansmanında sadece 3D Touch’ın kısayol özelliklerine değindi. Ancak 3D Touch teknolojisi yakın zamanda oyunlara da entegre edilebilir. 3D Touch ve dokunma şiddetine göre titreşimle geri bildirim yapan Taptic Engine ile dokunmatik ekran oyun oynama keyfi katlanacak.iOS 9 ve üzeri iPhone modellerinde çalışacak olanUniversalForce Tweak’inin nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Hosting

    5 Ekim 2016 at 00:40

    iPhone 7 nin ana yeniliklerinden birini kameras? olmas? bekleniyor. Ozellikle iPhone 7 Plus modeline ozgu olmas? beklenen cift lensli kamera ile bu konuda buyuk bir ilerleme kaydedilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top